Кафедра іноземних мов ОНАХТ

З самого заснування центру постійним і незмінним партнером є кафедра іноземних мов на чолі з завідуючою кафедри

Оленою Сергіївною Зінченко.

Олена Сергіївна, добрий день! Розкажіть же нам про кафедру, якою вона була і як вона виглядає на сьогоднішній день.

Доброго дня! Ви знаєте, кафедра іноземних мов – одна з найстаріших в академії. Найбільш ймовірна дата її створення – 1928 рік. Спочатку на кафедрі викладали тільки німецьку мову, після Другої світової війни додали англійську та французьку. Керували кафедрою видатні фахівці в області методики викладання іноземних мов: Г.С. Кац, проф.І.М. Берман, доц. А.А. Барбаріго, доц. Л.Б. Зукіна. Під керівництвом проф. І.М. Бермана і доц. А.А. Барбаріго підготували і захистили кандидатські дисертації за методикою та педагогіці півтора десятки аспірантів і здобувачів з різних регіонів Радянського Союзу. У різні роки склад кафедри доходив до 30 викладачів. В даний час в штаті кафедри 13 викладачів англійської мови, 1преподаватель – німецької мови і 1преподаватель – французької мови. 3 кандидата педагогічних наук (методика викладання англійської мови). 3 кандидата філологічних наук (германські мови; теорія літератури), 1 аспірантка.

Як цікаво! Ну а Ви викладач французької мови, так а що ж привело Вас саме до французького? Чому вибір припав саме на нього?

До французької мови мене привела географія: найближча до будинку школа, куди мене віддали в 1 клас, виявилася спеціалізованою школою №10 (французька мова з першого класу). Вчитися французької мови було і досі залишається легко, весело і цікаво. Думаю, тому він і став моєю професією)

Дивно, як просте місце розташування школи зіграло на Ваше майбутнє) Ну а тепер хотілося б поговорити безпосередньо про центр. Скажіть будь ласка, що послужило поштовхом до співпраці з FEFU? Як народилася ідея створення даного проекту і якими були перші кроки?

FEFU в академію “привела” Оксана Борисівна Ткаченко. Партнерство відбулося завдяки зусиллям багатьох колег; ентузіазму і наполегливості наших перших стажерок 2011-2012 р .: Аліни Черкащенко, Алли Соловйової, Вікторії Сейрік, Марії Масліховой, Ксенії Дерменжі і Галини Чешенко. А також підтримці ректора академії Богдана Вікторовича Єгорова.

Зараз в проекті стажувань беруть участь студенти 4 факультетів, викладачі 2 кафедр. А з 2013 року додалося проведення на базі академії інтенсиву з французької мови для стажистів FEFU з викладачем Жози Анека, яка прилітає до нас на 2 тижні для роботи з нашими стажерами. У 2017 і 2018 – Літній університет французької мови як іноземної для викладачів.

Як чудово! Я думаю, це приголомшлива можливість для студентів перед стажуванням поспілкуватися і вчитися далі з носієм мови. Але а що ж було найскладнішим і які плюси і мінуси (якщо такі є) роботи?

Найскладнішого, напевно, не було. А плюси в роботі – це її успішне виконання, мінуси – невдачі.

Розкажіть про подальші плани, які вони?

Головний план – французьку мову як другу іноземну в академії. Цей рік – особливий -1 вересня розпочинається рік французької мови в Україні. Плануємо і готуємо різні події у співпраці з багатьма структурними підрозділами академії.

Кафедра іноземних мов
План приголомшливий! Нехай він якомога швидше реалізується) І на останок. Олена Сергіївна, що б ви побажали студентам-стажерам?

І стажерам і не стажерам бажаю вивчати французьку мову (або хоча б якусь іноземну). Адже ХХІ століття – епоха поліглотів.

Олена Сергіївна, дякую Вам велике за теплу і душевну бесіду! Нехай і далі робота приносить тільки позитивні ноти, а всі плани і цілі!

Щиро дякую!